دبستان دخترانه هدایت
اخبار/مقالات
علت درد شکم

علت درد شکم 

درد شکم می تواند ناشی از بافت ها و دیواره شکم که اطراف حفره شکمی را احاطه کرده اند، باشد و برای توصیف درد از اندام های درون حفره شکم استفاده می شود.


نقش میان وعده ها در سلامت دانش آموزان
بسیاری از الگوهای رفتاری بزرگسالان و عادات غذایی آن ها، در سنین کودکی شکل می گیرد و ...........

شوره سر چیست؟ دلایل و درمان شوره سر

شوره سر چیست؟ دلایل و درمان شوره سر

شوره سر (Dandruff) یکی از مشکلات شایع پوست سر می باشد و علامت آن پوسته پوسته شدن و خارش پوست سر است........


ناخن جویدن
جویدن ناخن عادتی است که معمولاً در کودکان و نوجوانان دیده می‌شود اما بعضی افراد بزرگسال نیز به آن مبتلا هستند. این مقاله به فراتر از این عادت در افراد می‌پردازد، پس اگر می‌خواهید از روانشناسی این عادت باخبر شوید، تا انتهای مقاله به خواندن ادامه دهید.

نکات مفيد: اهمیت خوردن صبحانه

اهمیت خوردن صبحانه

    کارشناسان علوم تغذیه صبحانه را مهم‌ترین وعده غذایی روز نامیده‌اند. منبع انرژی سلول‌ها‌ی مغزی فقط گلوکز است. لذا افت قند خون ناشی از عدم مصرف صبحانه قبل از هر چیز، روی کارایی مغز تأثیر سوء می‌گذارد. کودکانی که عادت به خوردن صبحانه ندارند دچار اختلالاتی مانند سر گیجه، تهوع و حتی در برخی موارد استفراغ می‌شود.


توصیه به دانش آموزان: مغزتان را با صبحانه بیدار کنید

تاثیر مصرف صبحانه روی بهبود عملکرد دانش‌آموزان در مدرسه با جنسیت کودکان ارتباط مستقیم دارد به طوری که تحقیقات اثبات کرده دخترها در مقایسه با پسرها بعد از خوردن ترکیب پروتئین‌ها و کربوهیدرات‌ها به جای کربوهیدرات تنها، عملکرد مغزی بهتری از خود نشان می‌دهند.


آیا دندان‌های شیری مهم‌اند؟
آیا دندان‌های شیری مهم‌اند؟ یكی از مهم‌ترین دلایل اهمیت دندان‌های شیری كه شاید كمترین توجه به آن شده است، نقش آنها در زیبایی كودكان است.

وقتی مثانه بیش از حد فعال می‌شود
هر فردی بیش از حد طبیعی در شبانه روز مجبور شود برای دفع ادرار به دستشویی برود، می گویند دچار مثانه بیش فعال یا پرکاری مثانه شده است.

وجود خون در ادرار نشانه چیست؟

وجود خون در ادرار نشانه چیست؟


وجود خون در ادرار، که در پزشکی به آن هماچوری گفته می شود، یک اختلال عادی نیست. وجود خون در ادرار می تواند نشانه یک بیماری مهم باشد.


شایع ترین بیماری در دبستان

شایع ترین بیماری در دبستان

وقتی مدارس پیش دبستانی و دبستانی باز می شوند، از آنجا که کودکان در یک اجتماع بزرگ قرار می گیرند،

 
 
گیرنده